תטא הילינג היא שיטה חדשנית ומופלאה לשחרור אמונות, דפוסי התנהגות, מחשבות מעכבות ופחדים במהירות וביעילות. תטא הילינג פועלת כטכניקת ריפוי אנרגטית המטפלת במגוון תחומים ומאפשרת שיפור ושינוי. השיטה מדהימה בפשטותה. היא מאפשרת לכל אחד מאיתנו להיכנס לרמת מודעות גבוהה הפותחת חיבור למקורות אנרגית הבריאה.

גלי תטא הינם גליים איטיים יותר בתדירות של 7-4 הרץ שמאפשרים חיבור עם תת המודע. באופן נורמלי המוח משדר בגלים איטיים אלו בזמן חלימה או טרום שינה. חיבור לתדר תטא מאפשר גישה לתת מודע וכך ניתן לגלות בצורה קלה יותר אמונות מעכבות, דפוסי חשיבה והתנהגות שאינם משרתים אותנו יותר. תטא הילינג  שולף אמונות מגבילות, פחדים מושרשים, רגשות שליליים שמוחלפים באמונות ומחשבות מקדמות ומפתחות.

ויאנה סטיבל תקשרה את השיטה לראשונה. ויאנה הילרית שחלתה בסרטן. לאחר שהצליחה לרפא את עצמה, גילתה שבזמן ריפוי המוח שלה עבר לעבוד בגלים איטיים יותר- גלי תטא.

כאשר תהליך זה מתרחש נחווה רגיעה פנימית ותחושה של התחדשות כפי שאנו חווים בשנת הלילה, רק שהפעם האדם ער. מבחינה ביולוגית במצב זה מופרשים הורמונים וחומרים שונים בגוף אשר מסייעים לבנייתו, התחדשותו והתחזקותו.

99% ממה שקורה במוח שלנו לא ידוע לנו, ועם זאת אנחנו חיים באשליה שיש לי בחירה חופשית על חיי. דפוסי חשיבה והתנהגות אלה שמכתיבים את בחירותינו ואת בריאותנו נוצרים אצלנו בדרך כלל בגיל צעיר וממקומות שונים: מהורים ומשפחה, מבית הספר, מהחברה בה גדלנו, מהדת, מכלי התקשורת וגם עוברים בתורשה בצורה גנטית.

בתהליך הריפוי באמצעות תטא הילינג המטפל נכנס לגלי תטא, ובאופן טבעי זה קורה גם למטופל ואז המטפל יכול לנקות דפוסי חשיבה והתנהגות, תמיד בהסכמת המטופל כמובן. בתחילת המפגש המטפל עורך אבחון על מנת למצוא מהם הדפוסים המעכבים את המטופל. ברגע שמשנים דפוסי חשיבה אלו האדם מתחיל להתנהג בצורה אחרת. בדומה לשינוי של תוכנת מחשב.

טיפול תטא הילינג נעשה על ידי המטפל באהבה ללא תנאי, ללא שפיטה, ללא ביקורת.