מציאת הייעוד האישי

מציאת הייעוד האישי

מה באנו לעשות כאן? שאלת השאלות. לא אחת אנחנו עוצרים את החיים כדי לברר למה הגענו לכאן? מהי המטרה? אנשים בדרגת התפתחות גבוהה, מבינים שיש הרבה מעבר למה שאנחנו רואים בעיניים הגשמיות שלנו. כמה פעמים ניסינו וניסינו להקים פרויקטים עסקיים, זוגיות, שותפויות, ולא הצלחנו? דרך מרתקת לבחינת השאלה, היא לשאול את עצמנו, מה באמת גורם לנו הנאה, מה מעניין אותנו, מה גורם לתחושת סיפוק וחווית רגעי אושר. כשנבין מה מצליח לנו עוד ועוד נדע שאנחנו מגשימים את ייעודנו – נדע בדיוק מושלם ש”זה זה”.

כמה פעמים בחיינו עצרנו ובדקנו באמת מה אנחנו רוצים? כמה פעמים אפשרנו לחוכמת הלב להוביל אותנו?

אם ניתן לחוכמת הלב להוביל ניווכח כי אנו הולכים בנתיב שלנו. זהו הנתיב שבו אנו מרגישים הרמוניה עם העולם סביבנו, הנתיב שבו אנו במיטבנו, זוכים לתמיכה מלאה של היקום- זהו נתיב הנשמה.

שפע

שפע

האם מגיע לי שפע? האם אני פתוח לקבל שפע? האם יש בי אמונה שהיקום מעניק לי שפע? המחשבות הללו חוסמות את השפע. בטיפול תטא הילינג נעבוד על הסרת החסימות, על הקניית הביטחון שהשפע קיים בשבילנו תמיד. אנחנו ורק אנחנו מושכים את השפע לתוך חיינו. האחריות היא שלנו. כשאנו “מאמינים שלא”, למעשה אנו מפסיקים לקחת את האנרגיות להן אנו זקוקים מהיקום. אם אנחנו הולכים לראיון עבודה ולא מאמינים שנצליח לעבור אותו, אנו בעצם אומרים ליקום: “זה בסדר, אנחנו לא צריכים עזרה. ננסה להסתדר לבד”. יכול להיות, דרך אגב, שדברים באמת יסתדרו לבד, כיוון שמאגר האנרגיה שלנו ממנו אנו שואבים את היכולת להצליח בראיון העבודה עדיין לא נגמר, אבל אם האנרגיה “נגמרה”, עד שלא יחודש הזרם הקוסמי, עד שלא תחודש האמונה, עד שלא נוכל לקחת שוב את האנרגיות מהיקום, לא נצליח באף ראיון עבודה.

בואו נשכח את הכישלונות, נשכח את מה שלא מצליח לנו, נמחק את הזיכרונות המטרידים והמציקים, נזכור את ההצלחות שלנו ונתרכז בכוח הבורא שלנו, בעוצמה שלנו. יש לנו נטייה לזכור רק את הכישלונות. למה שלא נשנן את ההצלחות שלנו כדי לשכפל אותן? נזכור כי אנחנו אלה מושכים את השפע הקיים עבורנו ביקום.

העצמה אישית והגשמה עצמית

העצמה אישית והגשמה עצמית

הצעד הראשון לשינוי הוא המודעות שאנו רוצים בשינוי, האמון בעצמנו, ההכרה שבכל אחד מאיתנו יש עוצמה אדירה והיכולת להגשים כל שאיפה. המחויבות האישית היא קודם כל להגשים את ייעודנו. כול אחד ואחת מאיתנו עוברים תהליכים לא פשוטים בחיינו, משברים, כישלונות. אז איך ננצח את כוחות הכשל? ונאמר: במקום שבו אין אור יש חושך ובמקום שבו אין מודעות יש חוסר מודעות. התהליכים השליליים בחיינו מתחילים במקום בו אנו “מאבדים” את מי שאנחנו. אם נבין את כוח האור, נגיע להבנה בהתפתחות הרוחנית שלנו. במקום שיש בו מודעות לחיוביות, שמחה, רצון להתפתח לא יהיה מקום לכוחות אפלים, שכאשר הם נכנסים אנחנו מאבדים את היכולת שלנו לשלוט על חיינו. ככל שנפתח את המודעות האישית שלנו כך נתקדם למצב של הארה.

בשעת משבר נעצור ונבחן את התהליכים שהביאו למשבר. האומץ לעצור ולהבין מה גרם לנו למשבר, מה עושים? לאן אנחנו הולכים מכאן? המודעות להבחין, להכיר, להבין שהשינוי הוא התחלה נפלאה למה שיבוא מאוחר יותר. אנחנו מחוברים, אנחנו רוצים! מודעים לאנרגיה שנמשוך אלינו. בטיפול תטא הילינג אנחנו חושפים את הרצונות האמיתיים שלנו, את מה שאנחנו כל כך רוצים להגשים, מהם החלומות שלנו. ומפה השמים הם הגבול. “הגעתי לכאן כדי לנצח, לא עברתי הכל כדי להפסיד, לא אקבור את ראשי בחול, לא אמעד ולא אפול, אפרוש כנף ואעוף לירח (מתוך השיר אין גבולות)“. כולנו יכולים להשיג כל מה שנרצה. השיעור הרוחני: אין מחיר לחופש! אם לא טוב לנו במקום בו אנו נמצאים אז כל תמורה, חומרית או אחרת, לא תשווה לאושר שנמצא כאשר נצא לחופשי. עלינו לקחת אחריות אישית על חיינו. כל אחד הגיע לכאן כדי לממש את התסריט שחתם עליו ולכן אין טעם ב”פזילה” לעבר אנשים אחרים, הרכוש שלהם, לבחון מה יש להם שאין לנו. נתרכז במה שעלינו לעשות.

זוגיות

זוגיות

זוגיות כשהיא טובה, מתאימה, מחבקת, עוטפת, מקדמת, מפתחת – זה דבר נפלא. אבל מה קורה כש… “זה מה שבאמת רציתי? אלה בני הזוג שחלמנו עליהם?אז רגע, אבל מה יהיה בערב שישי? עם מי אצא לבלות? מה עוד פעם אשאר בבית? אז נישאר עם בני הזוג הקיימים, אותם אני כבר מכירים, מודעים לכל החסרונות, לחוסר התפתחות.

אנחנו בתחושת בלבול ומתקשים לקבל החלטה נכונה. נאתר את המחשבות המגבילות והאמונות החוסמות, נביט על הזוגיות באור אחר, נעזוב את הרחמים העצמיים, אנחנו לא קורבן ונסתכל מנקודת מבט של אדם שרוצה להתפתח, שמכיר בערך עצמו, הסתכלות שמאפשרת לעשות את הצעד הנכון.

משברים במשפחה

משברים במשפחה

שנים של ויכוחים אינסופיים, מריבות, חיכוכים, אי הבנות, טינה במשפחה- כל כך מתיש, מעסיק את המחשבה ללא הרף, לא נותן מנוח. בכל אחד מאיתנו פועלים כוחות שליליים, כל אחד מהצדדים תורם לאנרגיה השלילית, כמובן שכל צד בוחן את הסיטואציה מנקודת מבטו. כשנזהה את החושך, נמצא את האור ונאיר את החלקים החשוכים, נגלה את מה שמפעיל אותנו להתנהג כך.

אז מה הפתרון למשברים המשפחתיים? איך אנחנו “יוצאים מהסיפור”? בטיפול תטא הילינג נבין שהמצב משקף את הפנימיות שלנו, את היחסים שלנו עם עצמנו. אז בואו נסיר את החסימות, זה כבר לא משרת אותנו, זה רק יקדם אותנו בהתפתחות שלנו. יתכן שנגלה שהטוב ביותר עבורנו זה לתפוס מרחק לתקופה מסוימת. לא פעם בחיינו, נגלה שהאנשים סביבנו כבר לא מתאימים לנו, לא משדרים על אותו תדר, לא נעים לנו בחברתם. אז כן, מותר לנו להחליט שהגיע הזמן להתרחק.

תת מודע

תת-מודע

בנק ומאגר עצום של  זיכרונות ואירועים שעיצבו את האישיות שלנו בילדות או בעיקר בילדות המוקדמת, מגלגולים קודמים, מאבות אבותינו, המשפיעים על ההתנהגות והרגשות שמהם אנחנו מונעים לפעולה. התת מודע שלנו הוא מחסן של מידע אדיר – כל העבר שלנו, הזיכרונות, הלמידות, השיעורים, החוויות, כל ההתנסויות שאי פעם עברנו מאוחסנות בתת מודע שלנו.

ד”ר ג’וזף מרפי כתב מעל 30 ספרים, ספרו הידוע ביותר “כוחו של התת-מודע”. ד”ר מרפי טוען כי בעזרת המחשבה והלא מודע בידי האדם הכוח לזמן לעצמו מציאות חדשה. אלה הם הרגשות ו/או הביטויים של המיינד (המחשבה, שכל, בינה, דעת, אינטלקט). ההנחה הבסיסית של מרפי היא כי הפתרון לכל בעיה מצוי באדם עצמו. “כדי לשפר את חייכם, עליכם לשנות את המחשבות והאמונות שלכם ולא לשנות את הגורמים החיצוניים”.

זיכרונות וחוויות מודחקים אל הלא מודע, וממשיכים להשפיע על חייו של האדם. המטרה היא להציף למודע חלקים מהלא-מודע. בטיפול תטא הילינג אנו משחררים אמונות ודפוסים שליליים ויוצרים שינוי שמיטיב עם חיינו.

מחקרים גילו כי אנשים שרואים בעיני רוחם את המטרה שאותה רוצים להשיג, תת המודע בכוחו המופלא משנה את הכימיה של פעילות המוח ומספק את הרעיונות שיובילו למימוש המטרה.

חרדות

חרדות

נקודות בחיים משבשות לנו את התפקוד השגרתי בחיי היומיום, מקבעות אותנו, מגבילות אותנו, מצמצמות את האפשרויות להתפתח, לרוץ קדימה. במצב זה תחושות חוסר השקט, מתחים ודאגה משפיעים גם פיזיולוגית. בתת המודע שלנו נצברות כמויות אדירות של מידע מהעבר שלנו, זיכרונות, למידות שלנו, חוויות והתנסויות. בשיטת טיפול תטא הילינג מתאפשר לנו בזמן גלי התטא להציף את המידע בתת-מודע שגורם למצבי לחץ והתנהגות חרדתית. האמונות והמחשבות החוסמות מתבטאות בהתנהגויות מגבילות. טיפול תטא הילינג מאתר את החסמים המעכבים ומעשיר בידע חיובי המאפשר שינוי ופריצת דרך.